Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

U17 Enea Basket Junior I Poznań – BM Stal Ostrów Wielkopolski 93:61

/21:8, 26:16, 30:18, 16:19/

Rozpoczynamy od spotkania rewanżowego juniorów U17 Enei Basket Poznan z drużyną MB Stal Ostrów Wlkp. Rozpoczynamy obiecująco, bowiem zwyciężamy rywala ze znaczną przewagą punktową: 93:61. Już pierwsza kwarta przebiega pod nasze dyktando /21:8/, a kolejne potwierdzają naszą supremację w tym meczu. Ostatecznie mecz kończy się naszym zwycięstwem 93:61, a tym samym podtrzymujemy zwycięską passę, odnosząc dziewiąte zwycięstwo w lidze U17 i pozostajemy drużyną bez porażki.

Dla Enei punkty zdobyli:

K. Długiewicz 18, J. Nowicki 13, A. Krawiecki 13 /1×3/, A. Najder 12 /2×3/, P. Szczęsny 10 /2×3/, P. Mieloch 10 /1×3/, I. Mastalerz 8, K. Kaczyński 6 /1×3/, D. Komisarek 3 /1×3/.

3LM AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior Poznań 87:94

/29:13, 25:27,12:28,21:26/

To był ważny mecz z punktu widzenia zakwalifikowania się do pierwszej trójki drużyn grupy B, która będzie rywalizować z trzema drużynami grupy A, po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek. Mecz rozpoczął się nieciekawie dla nas. To gospodarze zdominowali grę w pierwszej kwarcie, a my nie mogliśmy znaleźć właściwego rytmu zarówno w ataku jak i obronie. Najzwyczajniej graliśmy źle. Początek 2 kwarty nie zapowiadał zmiany na lepsze, aż do momentu, gdy zespół nowotomyski uzyskał przewagę 21 punktów. Wreszcie coś się zmieniło i nasza drużyna z każdą chwilą poprawiała swoją grę. Wygrywamy kwartę 2 punktami /27:25/, co nie oznacza jeszcze istotnego zwrotu w tym meczu, ale zmniejsza prowadzenie gospodarzy do 14 punktów. Jeszcze dużo do odrobienia, ale poczekajmy na druga połowę spotkania. W tej części gry role się odmieniają. Teraz my dyktujemy warunki gry, w efekcie czego jeszcze w tej kwarcie wychodzimy na prowadzenie. Ostatnia kwarta dopełnia reszty i to nasz zespół cieszy się ze zwycięstwa. Zwycięstwa, które gwarantuje nam drugie miejsce w tej grupie.

Punkty dla Enei zdobyli:

I. Baganc 27 /3×3/, A. Najder 20 /1×3/, P. Szczęsny 16 /3×3/, I. Mastalerz 15 /1×3/, A. Krawiecki 6, K. Kaczyński 6, J. Kępski 2, P. Mieloch 2.

U14 Enea Basket Junior Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 66:51

/31:18, 8:9, 15:17, 12:7/

W kolejnym spotkaniu U14 młodzicy Enei pokonali swoich rówieśników z Gniezna 66:51, a o wygranym meczu zadecydowała już pierwsza kwarta, wygrana przez zawodników poznańskich 31:18. Dalszy, wyrównany przebieg meczu nie mógł już odwrócić losów tego spotkania.

W. Plewiński 23, W. Serafinowski 15, J. Pyszczorski 12, M. Kordus 9, J. Koper 5, M. Flieger 2.

U17 AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior II Poznań 83:72

/18:18, 22:21, 22:20, 21:13/

Czy można bić brawa drużynie po przegranym meczu? Zależy po jak przegranym. Na pewno po tym spotkaniu brawa powinny być, nawet huczne. Drużyna Gromów to jedna z najlepszych w tej kategorii wiekowej. Na przeciw tej drużyny stanął drugi zespół Enei, w którym każdy zawodnik był młodszy od zawodników rywali. Przez trzy kwarty trwała niezwykle wyrównana walka, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatniej, jedynej tak wyraźnie wygranej przez juniorów Gromu. Pięknie, spisaliście się na medal.

A. Tomicki 21 /1×3/, M. Polachowski 21 /4×3/, P. Bartkowiak 6 /1×3/, J. Kępski 6, K. Cymer 6, S. Kawiak 4, I. Krajewski 4, N. Wojtkowiak 2, O. Nowak 2

Półfinał Młodzieżowego Pucharu Polski

Enea Basket Junior Poznań – Asseco Arka Gdynia 96:64

/29:20, 22:17, 22:12, 23:25/

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy start w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski. W pierwszym meczu pokonaliśmy groźny zespół Asseco Arka Gdynia, a tym samym otworzyliśmy szansę na awans do finału. Na razie tylko szansę, bo aby awansować, musimy zająć przynajmniej drugie miejsce w grupie, a to nie będzie łatwe. Prawdopodobnie sprawa kolejności miejsc zostanie rozstrzygnięta w ostatnim dniu półfinału, czyli czekajmy cierpliwie na rozwój wydarzeń, a póki co, możemy tylko trzymać kciuki za powodzenie naszej drużyny.

J. Andrzejewski 21, 3×3, O. Szczepański 14, 6 zb., J. Jakubiak 12, 3×3, J. Nowicki 10, 1×3, 8 zb., A. Szajek 9, 1×3, O. Bednarek 8, M. Puchalski 8, 2×3, A. Najder 5, I. Baganc 4, K. Koc 3, 1×3,                K. Długiewicz 2.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Enea Basket Junior Poznań 84:79

/25:6, 24:23, 16:21, 19:29/

Fatalny był dla Enei początek tego meczu, a wynik pierwszej kwarty nie ma nic wspólnego z wynikiem końcowym. Na szczęście nasi zawodnicy nie czuli się dobrze pod tym zimnym prysznicem i nie chcieli przedłużać kąpieli. Już druga kwarta przynosi zmianę gry naszego zespołu. Tym razem zdobywamy 23 punkty, czyli tylko o jeden mniej od zawodników Śląska. Nie jest to tylko chwilowa zmiana sytuacji na boisku, bowiem w drugiej połowie to my przeważamy na parkiecie. Do tego stopnia, że losy meczu ważą się do jego końca. Wspomnę tylko, że 50 sekund przed zakończeniem spotkania wynik brzmi tylko 83:79 na korzyść Śląska. Wszystko było możliwe, ale jednak przy łucie szczęścia. Skończyło się przegraną, która nie tylko wstydu nie przynosi, ale z czystym sumieniem można powiedzieć: podziwiamy Was i chcielibyśmy Was zawsze widzieć tak grających.

J. Nowicki 24, 5×3, 14 zb., J. Andrzejewski 18, 1×3, 7 zb., O. Szczepański 16, 7 zb.,    O. Bednarek 8, 2×3, 6 zb., I. Maćkowiak 5, 1×3, 5 zb., A. Szajek 5, 1×3, K. Koc 3.

Enea Basket Junior Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza 83:53

/19:12, 26:19, 19:16, 19:6/

Dzisiejszy mecz był przysłowiową kropką nad i, ale by móc tą kropkę postawić, trzeba było przedtem na nią zapracować. Grunt do awansu przygotowaliśmy już w pierwszym, wygranym meczu. Był to niezwykle ważny krok. Dzisiaj, wygrywając drugi mecz zapewniliśmy sobie dwa awanse: do Finału Młodzieżowego Pucharu Polski oraz Finału Mistrzostw Polski, czyli 2 w 1. Coś, co kiedyś było zarezerwowane dla szamponu. Sukces niewątpliwy, a biorąc pod uwagę wyniki naszego półfinału – całkowicie zasłużony: jedna nieznaczna porażka i dwa zdecydowane, wysokie zwycięstwa. W całym turnieju rozegraliśmy tylko jedną słabą, by nie rzec fatalną, kwartę. Poza tym równa forma, a przemienna dyspozycja zawodników potrafiła się doskonale wpleść i uzupełniać w poszczególnych meczach. Zawsze stanowiliśmy zespół. Każdy sukces ma ojców wielu, ale w tym wypadku ma przede wszystkim dwóch: zawodników i sztab trenerski. Umiejętne kierowanie drużyną, racjonalne gospodarowanie siłami zawodników, to podstawa tego sukcesu. Oczywiście pod warunkiem, że przedtem zespół został dobrze przygotowany. Kto się wyróżnił? Nie moja to rola, aby dokonać oceny, ponieważ wielokrotnie przekonałem się, ile razy ja popełniłem błędy w ocenie, nie dostrzegając wartości zawodników, czy też popełnianych przez nich błędów, które wywołują określoną reakcję trenera. Na pewno przyjdzie czas, że na ten temat wypowiedzą się osoby kompetentne. Dzisiaj cieszymy się wszyscy związani z klubem i jego sympatycy z pierwszego takiego sukcesu. Podróż powrotna będzie zapewne radosna i niech udzieli się nam wszystkim.

A. Szajek 16, 2×3, 9 zb., O. Szczepański dd 12, 14 zb., I. Maćkowiak 11, 1×3, 5 zb., J. Andrzejewski 8, J. Jakubiak 8, 2×3, M. Puchalski 8, 2×3, J. Nowicki 7, 1×3, 6 zb., I. Baganc 6, 7zb.,  K. Długiewicz 3, 1×3, K. Koc 2, A. Najder 2.