Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

U17 AKM Gromy Nowy Tomyśl – Enea Basket Junior Poznań 55:89

/18:27, 14:15, 9:27, 14:20/

Przy okazji innego meczu pisaliśmy, że w rywalizacji zespołów U17 jak na razie liczą się dwie drużyny – w tym nasza. Kolejny pojedynek potwierdza supremację tych drużyn, w tym przypadku Enei Basketu. Gościliśmy w Nowym Tomyślu, gdzie zmierzyliśmy się z miejscową drużyną Gromy Nowy Tomyśl. Przebieg meczu był podobny do wielu innych, gdy przewagę uzyskiwaliśmy już w pierwszej kwarcie, a później kontrowaliśmy przebieg meczu. Nie przeszkadzało to, abyśmy tą przewagę konsekwentnie powiększali. Szczególnie skuteczna była 3 kwarta, w której zdobycze punktowe na jej zakończenie powoliły naszej drużynie zyskać przewagę 28 punktów.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą wysoką wygraną 89:55. W ten sposób kontynuujemy rozgrywki bez porażki, ale najważniejszy sprawdzian dopiero przed nami, już wkrótce. Statystyki z meczu zamieszczono poniżej.

Punkty dla Basketu zdobyli:

I. Mastalerz 18, 11 zb., P. Mieloch 16, 8 zb., K. Długiewicz 12, 2×3, M.Puchalski 10, 2×3, O. Szczepański 10, 5 zb., A. Najder 7, 1×3,

P. Szczęsny 6, 2×3, A. Krawiecki 4, K. Kaczyński 2, D. Grodzki 2, P. Kruszyński 2.