Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

U16 Enea Basket Junior Poznań – UKS Mikst Międzychód 68:64

/12:15, 20:18, 20:13, 16:18/

Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo. Odgrywamy dominacją rolę w kategorii U15 i znaczną w U16, a przecież to ten sam zespół, który skutecznie rywalizuje z drużynami o rok starszymi. Znamy już zasady podziału na U15 i U16. Drużyny U15 będą kontynuowały rozgrywki na szczeblu centralnym, U16 kończy rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Nas najbardziej interesuje rywalizacja U15 ze względu wymienionego powyżej, natomiast z nieco starszymi kolegami U16, to dobre uzupełnienie cyklu rozgrywek ze względu na trudniejszą konkurencję. W sobotnim meczu, poza 3 kwartą, żadna drużyna nie górowała wyraźnie nad przeciwnikiem i można śmiało uznać, że mecz był bardzo wyrównany, a decydująca była właśnie kwarta 3. Przewaga uzyskana w tej kwarcie pozwoliła naszej drużynie zanotować kolejny sukces, a trener Mateusz Rój skutecznie zastąpił C. Kurzawskiego, który ostatnio „obsługuje„ szereg innych spotkań.

Punkty dla Basketu zdobyli:

K. Październy 14, J. Kołodziński 12, 2×3, W. Żukowski 10, J. Kępski 8, 1×3, N.Wojtkowiak 8, M. Polachowski 6, M. Krzak 4,

B. Laube 4, 1×3, J. Bartkowiak 2.