Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

U15 Enea Basket Junior Poznań – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 93:43

/11:9, 29:12, 26:8, 27:14/

Spotkanie dwóch czołowych drużyn kategorii U15. Nasz zespół, który w tegorocznych rozgrywkach nie doznał porażki oraz drużyna, z którą w pierwszej rundzie wygraliśmy zaledwie 2 punktami. Zapewne żądna rewanżu, a nasz zespół chętny do kontynuowania serii bez porażki. Jak w takim przypadku bywa, mecz rozpoczyna się nerwowo, a olbrzymie zaangażowanie obydwóch zespołów przekłada się na słabą skuteczność. Niestety, ale celujemy w tym przede wszystkim my. Nie trafiamy nawet w sytuacjach dogodnych, często spod samego kosza. Tak wiecznie trwać nie może, a ponieważ nasza drużyna sprawia znacznie lepsze wrażenie, należy ufać, że jak poprawi swoją ofensywę, to i wynik powinna zmienić się na swoją korzyść. Jak mało skuteczna była gra w I kwarcie świadczy jej wynik. Nawet, jak na rozgrywki młodzieżowe, bardzo niski: 11:9. Oblicze meczu zmienia się radykalnie począwszy od II kwarty. Poprawiamy swoją skuteczność, w efekcie tego gwałtownie zmieniają się wskazania na tablicy wyników, jako wykładnik rosnącej naszej przewagi. Z dwóch punktów przewagi po I kwarcie, po drugiej robi się 19, a pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 40:21. W tym momencie skończył się wyrównany pojedynek, a kolejne kwarty tylko powiększają przewagę naszej drużyny. Mecz kończy się w imponującym dla nas stosunku 93:43, a zwycięstwo przewyższyło nasze oczekiwania. Osobiście zwróciłbym uwagę na skromne zdobycze punktowe rywala, a będące wynikiem naszej naprawdę dobrej obrony.