Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

U13 Artbud Basket Junior Poznań – Korona Zakrzewo 59:53

/24:13, 10:9, 5:20, 20:11/

To był udany rewanż, za porażkę poniesioną na boisku dzisiejszego rywala. Początek meczu i przebieg pierwszej kwarty układają się po myśli gospodarzy. Druga kwarta nie wprowadziła większej zmiany, bowiem zakończyła się prawie remisowo, a drużyna Basketu powiększyła prowadzenie o jeden punkt. Prowadzimy 12 punktami po pierwszej połowie. Wszystko układa się po myśli gospodarzy. Trzecia kwarta zmienia obraz meczu. Gwałtowne załamanie w zespole Daniela Cejby i Mateusza Rója. Przegrywamy trzecią kwartę aż 20:5 i drużyna Korony wychodzi na prowadzenie. Czyżby powtórka z pierwszego meczu, gdy utrzymywała się, chociaż niewielka, przewaga drużyny poznańskiej, a załamanie przyszło w ostatniej kwarcie, przegranej „jeszcze bardziej aż”: 32:8. Na szczęście nie tym razem. Przełamujemy niemoc i tą ostatnią kwartę wygrywamy 20:11 i cały mecz 59:53. No to udał się rewanż i pozostałą część niedzieli nasi młodzicy mogą spędzić w radosnym nastroju. Po meczu trener M. Rój powiedział: Drużyna U13 wygrała dziś z Koroną Zakrzewo po bardzo wyrównanym meczu, pełnym walki. Zwycięstwo to daje nam awans do rozgrywek strefowych