Oficjalna strona klubu

Przegląd tygodnia 12.12.- 19.12.2021

U13 Enea Basket Junior Poznań – BM Stal Ostrów Wielkopolski 102:60

/25:18, 17:18, 40:20, 20:4/

Pierwsza kwarta nie zapowiadała jeszcze wysokiego zwycięstwa młodych koszykarzy Enei, a potwierdziła to druga kwarta wygrana przez młodzież Stali. Niewielkie prowadzenie gospodarzy zapowiadało niezłe emocje w dalszej części meczu. W rzeczywistości okazało się nieco inaczej. Druga połowę wyraźnie zdominowali młodzicy poznańscy, a jej lider B. Jaanowicz nie ustaje w biciu rekordów zdobyczy punktowych. Ostatecznie mecz kończy się wysokim zwycięstwem Enei Basket Junior, a jego przebieg tak skomentował trener A. Piechowiak: 12.12 rozegraliśmy jako gospodarz mecz  rozgrywek U13 z zespołem BM Stali Ostrów Wielkopolski. Przeciwnicy stawiali mocny opór od samego początku trafiając rzuty dystansowe. W drugiej połowie udało się jednak odskoczyć od rywali i dzięki skutecznej grze Bartka Janowicza zdobywcy 56 punktów, Krzysztofa Zając 15 i Jakuba Piechowiak 15, mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 102 -60.

Punkty dla Enei zdobyli:

B.Janowicz 56, J. Piechowiak 15, K. Zając 15, K. Korytowski 11, F. Gola 3, M. Goliwąs 2.

U16 MKS MOS Konin – Enea Basket Junior Poznań 30:122

/6:27, 11:27, 6:32, 7:36/

Mecz bez większych emocji, bowiem przewaga zespołu Mateusza Rója zaznaczyła się od jego początku, a po przerwie była wręcz druzgocąca, o czym świadczy przebieg meczu. Wszyscy zawodnicy zdobyli punkty i każdy ma swój wkład w końcowy sukces, a pamiętać należy, że drużynę Enei reprezentują zawodnicy U15, którzy równie skutecznie spisują się w rozgrywkach U16.

P. Bartkowiak 23, M. Roszczka 20, S. Buczkowski 19, R. Pawlicki 16, T. Zaborowski 15, R. Krajewski 9, I. Krajewski 8, M. Kajak 5, F. Kowalewski 5, B. Laube 2.

U15 Enea Basket Junior Poznań – UKS Piątka Ostrów Wielkopolski 106:40

/27:12, 28:6, 33:18, 18:1/

Tym razem w kategorii U15 drużyna Enei również okazała zdecydowaną wyższość na drużyną UKS Piątka z Ostrowa Wielkopolskiego. Rozmiary zwycięstwa są mniejsze niż we wcześniejszym spotkaniu U16, ale i tak imponujące. Mecz od początku przebiegał pod dyktando drużyny poznańskiej, a w ostatniej kwarcie konkurent chyba zrezygnował już z walki o lepszy wynik. W ten sposób zespół U15 Enei zachował czyste konto i w trzech rozegranych meczach odniósł 3 zwycięstwa, ale najważniejsze spotkania dopiero przed nimi.

S. Buczkowski 20, R. Pawlicki 16, J. Zaborowski 16, M. Roszczka 14, R. Krajewski 10, P. Bartkowiak 9, B. Grabizna 6, B. Janowicz 6, M. Kajak 5, F. Kowalewski 4.

U19 Enea Basket Junior Poznań – MKK Pyra Poznań 100:51

/30:12, 24:8, 22:14, 24:17/

Trudne czasy dla sportu, a szczególnie młodzieżowego. Nie daje o sobie zapomnieć pandemia i zbiera żniwo jeżeli nie bezpośrednim zakażeniem, to przymusową kwarantanną. W konsekwencji szereg meczów jest przekładanych, a w meczach które się odbywają zespoły występują w niekompletnych składach lub posiłkują się zawodnikami młodszymi. Podobnie było w meczu Enei z Pyrą. Pyra wystąpiła w składzie 7 osobowym, a nasz zespół składał się w połowie z juniorów młodszych U17. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że pandemia jest skutecznie wspierana przez kontuzje, których na zakończenie roku jest prawdziwy wysyp, a ten różni się od wysypu grzybów tym, że jest niemile widziany. W tych warunkach doszło do pierwszej konfrontacji między tymi drużynami w tegorocznym sezonie. Rywalizacji raczej jednostronnej, o czym świadczą rezultaty poszczególnych kwart. Przewyższaliśmy przeciwnika zarówno w ataku, w którym zanotowaliśmy między innymi 15 celnych trafień za 3 punkty, ale również w grze obronnej. Na marginesie meczu należy podkreślić rewelacyjny występ Adriana Szajka, który zanotował dd w zdobytych punktach i zbiórkach.

A. Szajek dd 20, 3×3, 12 zb., I. Mastalerz 19, 2×3, M. Puchalski 17, 3×3, 7 zb., I. Maćkowiak 14, 2×3, 6 zb., J. Jakubiak 10, 2×3, 5 zb., J. Nowicki 7, 1×3, 5 zb., K. Kaczyński 6, 2×3, D. Grodzki 3, 6 zb., Ł. Grodzki 2, P. Mieloch 2.

U14 Enea Basket Junior Poznań – Gromy Nowy Tomyśl 90:58

W ostatnim meczu w roku 2021 drużyna U14 grała z zespołem Gromy Nowy Tomyśl. W pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany. Po przerwie zespół Tomka Cichockiego wzmocnił obronę i przyspieszył grę, co dało dobre efekty. Końcowy wynik to 90 : 58 dla drużyny z Poznania.

W.Plewiński 39, W. Serafinowski 19, M. Kordus 9, A. Kruszyński 7, K. Gruchot-Ciepierski 6, H. Sikora 6, J. Pyszczorski 4. Poza tym w meczu wystąpili:                   T. Nadolski , J. Pyszczorski , A. Lewandowski , J. Koper.