Stowarzyszenie Koszykarski
Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

To był dobry tydzień, a wziąwszy jeszcze pod uwagę zwycięstwo 1 ligowców, nawet bardzo dobry. Na dziewięć rozegranych meczów drużyny Enei zwyciężyły w siedmiu. Tylko zespoły najmłodszych adeptów koszykówki U11 i U13 poniosły porażki, ale są to drużyny prowadzone przez młodych trenerów wspieranych przez doświadczonego Bartka Sikorskiego i przy odpowiedniej pracy również one dołączą do drużyn zwycięskich.

U19 MKS MOS Konin – Enea Basket Junior Poznań 29:125

/0:35, 10:30, 14:28, 5:32/

Spotkanie drużyn U19 nie przyniosło żadnych emocji, o czy świadczy wymownie wynik pierwszej kwarty, a jeszcze niedawno ośrodek w Koninie był jednym z wiodących w naszym województwie.      Niestety, ale łatwo się burzy, a znacznie trudniej odbudowuje, o czym boleśnie przekonało się już wiele klubów. Trzeba mieć nadzieję, że dopóki nie zniknie z mapy, zawsze pozostaje szansa.

Punkty dla Enei zdobyli:

K. Sobczyński 26, P. Mieloch 22, K. Cymer 14, P. Szczęsny 14, Sz. Buczkowski 13, A. Tomicki 11, M. Polachowski 8, N. Wojtkowiak 4, I. Krajewski 3.

U 16 Basket Team Suchy Las – Enea Basket Junior Poznań 44:117

/5:33, 14:22, 14:35, 11:27/

Również to spotkanie nie mogło przynieść większych emocji, bowiem przewaga naszego zespołu, kierowanego przez M. Rója, od pierwszych minut była nader widoczna. Już w pierwszej kwarcie wypracowaliśmy sobie olbrzymią przewagę i chociaż kolejne nie były już tak drastyczne w różnicy zdobywanych punktów, to spotkanie i tak zakończyło się naszą zdecydowaną wygraną.

F. Kowalewski 28, B. Grabizna 19, M. Kajak 16, B. Janowicz 15, M. Kordus 9, J. Pyszczorski 9, W. Plewiński 8, S. Skrzypczak 5, F. Kokot 4, M. Marek 4.

U17 Basket Team Suchy Las – Enea Basket Junior I Poznań 67:104

/14:31, 18:22, 16:32, 19:19/

Starsi koledzy U17, drużyny prowadzonej przez trenera T. Cichockiego, nie pozwolili się zrewanżować drużynie z Suchego Lasu za porażkę poniesioną przez ich młodszych kolegów U16. To spotkanie było jednak bardziej wyrównane, ale wyraźnie wygrane kwarty pierwsza i trzecia przyniosły wysokie zwycięstwo drużynie poznańskiej. Należy jednak zauważyć, że ośrodek koszykarski w Suchym Lesie jest reprezentowany przez wiele zespołów, co świadczy o doskonałej pracy trenerów. Nie zapominajmy, że w naszych drużynach grają również wychowankowie z Suchego Lasu, którzy w istotny sposób przyczyniają się do osiągnięć naszych zespołów, łącznie ze zdobyciem medali mistrzostw Polski.

N. Wojtkowiak 23, M. Polachowski20, Sz. Kawiak 17, A. Tomicki 11, I. Krajewski 9, B. Laube 9, P. Bartkowiak 8, D. Komisarek 7.

U14 Enea Basket Junior Poznań – G.EN. Tarnovia Tarnowo Podgórne 108:68

/23:15, 34:15, 22:21, 29:17/

Do grona drużyn zwycięskich dołączyła drużyna prowadzona przez A. Piechowiaka, która w meczu z rywalem zza miedzy odniosła przekonywujące zwycięstwo 108:68. Losy spotkania przesądziły się po pierwszej połowie meczu, gdy zespół Enei osiągnął przewagę 27 punktów. W rozgrywkach młodzieżowych to nie jest jednoznaczne ze zwycięstwem. Drużyny potrafią odrabiać znacznie większe straty, ale nie tym razem. Drużyna Enei kontrolowała cały czas przebieg spotkania, a wyrównana była tylko trzecia kwarta. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą 40 punktów, dopisując do swojego dorobku 2 duże punkty.

K. Zając 26, M. Flieger 25, M. Goliwąs 15, F. Gola 10, K. Michałowski 10, K. Korytowski 8, J. Piechowiak 6, J. Ławrynowicz 3, J. Błaszczyk 2, F. Lambryczak 2, F. Michałowski 1.

U15 UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – Enea Basket Junior Poznań 55:141

/16:39, 14:35, 12:36, 13:31/

Klub Olimpijczyk z Ostrowa Wielkopolskiego może się poszczycić wychowaniem wielu bardzo znanych zawodników /m.inn. braci Ponitków/ i znany jest z doskonałej pracy z młodzieżą. Mogłoby zatem dziwić tak wysokie zwycięstwo naszej drużyny i to na parkiecie rywala. Mogłoby, gdyby nie fakt, że młodzi zawodnicy reprezentujący Olimpijczyka są w zdecydowanej większości o rok młodsi od naszych zawodników i prawdziwą wartość tej drużyny poznamy dopiero w przyszłości.

W. Plewiński 35, B. Janowicz 25, S. Skrzypczak 22, M. Kordus 18, M. Marek 11, J. Szulc 9, J. Pyszczorski 7, F. Kokot 4, A. Kruszyński 4, K. Gruchot-Ciepierski 3, M. Weselik 3.

3LM Enea Basket Junior Poznań – KS Kosz Kompaktowy Pleszew 77:59

/12:15, 17:13, 25:28, 23:3/

Ten mecz to był bardzo ważny sprawdzian umiejętności i możliwości naszych koszykarzy. „Starliśmy się” z drużyną, w której występują zawodnicy jeszcze niedawno grający w 2 LM. Początek spotkania i pierwsza kwarta zapowiadały zgodnie z przewidywaniem trudny mecz. Przegrywamy kwartę otwierającą mecz, ale 3 punkty przewagi to przecież jeden celny rzut za 3 punkty lub akcja 2+1. Druga kwarta należy do nas, ale też z niewielką różnicą punktową. Po pierwszej połowie prowadzimy 1 punktem, czyli prawie remis. Ponownie przegrywamy kwartę, tym razem trzecią i ponownie różnicą 3 punktów. Dwa punkty do tyłu przed decydującym starciem. Czwarta kwarta i scenariusz, który nie śnił się żadnej z drużyn. Czarny dla gości, dla nas jakże radosny. Mecz wyrównany, a tu nagle 20 punktów różnicy i to na naszą korzyść. Nawet nie próbuje wyjaśniać tego, bo lata oglądania meczów koszykówki na różnym poziomie nauczyły mnie nie dziwić się, to też nie dziwię się. Oczywiście 2 punkty przewagi, to prawie remis, czyli równe szanse na końcowy sukces, a tutaj nagle taki pogrom w ostatniej kwarcie? Można to tylko skwitować: to jest sport i taki jest sport. I dobrze, że wyniki są nieprzewidywalne. Oczywiście nie zawsze, o czym świadczą rezultaty innych meczów.

J. Jakubiak 18, K. Długiewicz 17, I. Urban 13, K. Kaczyński 9, O. Bednarek 8, P. Mieloch 5, A. Najder 3, I. Baganc 2, I. Mastalerz 2.

U13 Basket Team Suchy Las – Enea Basket Junior Poznań 81:64

/24:15, 20:14, 20:19, 17:16/

M. Flieger 27, M. Goliwąs 24, J. Jażdżewski 5, I. Bębenkowski 4, R. Goliwąs 2, A. Sosnowski 2.

U11 ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal – Enea Basket Junior Poznań 97:43

/32:4, 27:13, 19:14, 19:12/

M. Frąckowiak 21, Sz. Prożalski 8, I. Kowalski 5, J. Cierach 3, A. Szoka 3, Sz. Budzik 1, J. Doczyk 1, A. Magnuszewski 1.