Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

U11 MKK Pyra SP 65 Poznań – Enea Basket junior Poznań 114:24

/30:3, 34:4, 32:9, 18:8/

Srogie lekcje pobierają dzieci U11 Enei. Bardzo wysoko przegrali rywalizację z lokalnym rywalem MKK Pyra. Ponieważ również przegrane mają swój aspekt pozytywny, wierzmy, że tak jest i tym razem, a kolejne lekcje będą mniej bolesne do momentu, kiedy pojawią się zwycięstwa. Najpierw pierwsze, a potem kolejne. Wszystko w Waszych rękach, zawodników i trenera.

Punkty dla Enei zdobyli:

K. McBroom 19, N. Rembeza 3, J. Schmidt 2.

Ruszyła strefa U17

Enea Basket Junior Poznań – Pogoń Basket Szczecin 96:40

/19:8, 27:11, 26:9, 24:12/

W pierwszym spotkaniu strefowym, w którym uczestniczą po 3 drużyny z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, doszło do pojedynku poznańskiej Enei, gospodarza tego meczu, oraz Pogoni Szczecin. Jak w każdym meczu, gdy spotykają się drużyny, które dotychczas nie rywalizowały ze sobą, mecz rozpoczyna się od rozpoznania przeciwnika. Pierwsze minuty są wyrównane za sprawą przeciętnej skuteczności obydwóch zespołów, ale wyraźnej dominacji Enei w grze obronnej, co pozwala jej wyjść na prowadzenie kilkupunktowe. To jeszcze nie zwiastuje tak wysokiego zwycięstwa, ale napawa optymizmem na dalszy przebieg meczu. Tak się stało, gdy w dalszym ciągu bardzo dobrze pracuje obron poznaniaków, a jednocześnie znacznie poprawia się skuteczność akcji, czyli skuteczność rzutów i to zarówno za 2 jak i za 3 punkty. Już pierwsza kwarta kończy się dość wysokim prowadzeniem gospodarzy, a począwszy od drugiej kwarty ich dominacja staje się coraz bardziej widoczna. Ostatecznie mecz kończy się wysoką wygraną gospodarzy 96:40.

A. Najder 17 /2×3/, A. Krawiecki 10 /2×3/, I. Baganc 10, I. Urban 9 /1×3/, P. Mieloch 8, M. Polachowski 8 /2×3/, A. Tomicki 8, K. Długiewicz 8 /2×3/, I. Mastalerz 7 /1×3/, P. Szczęsny 5 /1×3/, K. Kaczyński 4 /1×3/, K. Sobczyński 2.

Enea Basket Junior Poznań – MKKS Żak Koszalin 79:74

/26:21, 17:19, 14:20, 22:14/

W niedzielny poranek doszło do niezwykle ciekawej konfrontacji dwóch zespołów, które w rozgrywkach wojewódzkich nie doznały porażek. Już po wcześniejszych wynikach meczów z innymi drużynami z Wielkopolski należało sądzić, że będzie to niezwykle zacięte spotkanie. Mecz potwierdził w całości te przypuszczenia. To był mecz walki, w którym starły się dwie równorzędne drużyny. Obrona i zaciętość, akcje udane i straty, po których prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, którzy w pierwszej kwarcie uzyskali nawet prowadzenie 10 punktowe, tyle tylko, że na krótko. Po kilku stratach mecz wrócił do równowagi, ale utrzymywała się kilkupunktowa przewaga zespołu Enei. W drugiej kwarcie już nie gramy tak efektownie jak w pierwszej. Spadła skuteczność rzutów za 3 punkty, ale tylko naszych, natomiast goście grają z jednakową skutecznością, również rażąc nas „trójkami”. Druga połowa zaczyna się z naszą przewagą 3 punktów. Trzecia kwarta, to najsłabszy fragment meczu w naszym wykonaniu. Popełniamy wiele  strat wynikających zarówno z nerwowych poczynań, ale też chęci przyspieszenia gry. Nie wychodzi to nam na dobre, przegrywamy tą kwartę i tracimy prowadzenie. Czwarta kwarta to najpierw odrabianie straty. Na szczęście niewielkiej. Po „wymianie ognia”, który to się rozpala, to znów przygasa, we właściwym momencie uruchomione rezerwy tlenu pozwalają zwiększyć płomień i w ostatnich 2 minutach powiększyć przewagę do 8 punktów /79:71/. Gdy do końca spotkania pozostało kilkanaście sekund, zawodnicy Żaka trafiają jeszcze trójkę i ustalają ostateczny wynik meczu 79:74. Sądząc po przebiegu spotkania, sprawa wygrania strefy, a tym samym bezpośredniego awansu do półfinału Mistrzostw Polski U17 pozostaje sprawą otwartą. Dzisiejszy mecz uświadomił w najprostszej postaci, jak trudna będzie rywalizacja na szczeblu centralnym, w porównaniu z wojewódzką.

J. Nowicki 27/2×3/, I. Urban 24 /3×3/, I. Mastalerz 12, I. Baganc 6 /1×3/, K. Długiewicz 6, A. Najder 2, K. Sobczyński 2.

U15 UKS Piątka Ostrów Wlkp. – Enea Basket Junior Poznań 63:101

/15:29, 14:27, 19:28, 15:17/

Ten mecz był wstępem do meczu znacznie trudniejszego, który czekał podopiecznych trenerów Mateusza Rója i Bartka Sikorskiego w dniu następnym. Przewaga drużyny poznańskiej uwidoczniła się od początku meczu, i to w sposób wyraźny. Już po pierwszej połowie prowadzimy z przewagą 27 punktów, a przebieg meczu nie zwiastuje jego nagłego zwrotu, który pozwoliłby gospodarzom myśleć o zwycięstwie. Druga część meczu, po przerwie, nieco zmienia obraz spotkania, ale ciągle z wyraźną przewagą drużyny Enei. Ostatecznie goście wygrywają tą rywalizację w stosunku 101:63.

F. Kowalewski 26 /2×3/, S. Buczkowski 13, P. Bartkowiak 10, J. Zaborowski 9, P. Buława 9, M. Roszczka 9, M. Kajak 8, Pawlicki 6, B. Grabizna 4, I. Krajewski 4, J. Kruszyński 3

U15 Enea Basket Junior Poznań – MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań 68:57

/21:20, 14:7, 15:15, 18:15/

Które to już derby Poznania? Nikt nie podejmuje się zliczyć, ponieważ nie to jest najistotniejsze, a wynik na ich zakończenie. Bezpośrednio po wczesniej zakończonym meczu strefowym, spotkały się dwie najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej w rozgrywkach wojewódzkich. Jak przystało na czołowe drużyny o podobnym potencjale umiejętności koszykarskich, mecz był od samego początku niezwykle wyrównany, charakteryzujący się niezwykłą walecznością obydwóch drużyn. Olbrzymia presja wywierana na zawodników powodowała również szereg strat, wynikających, co zrozumiałe, z braku wystarczającej, dopiero budowanej fizyczności. W tej zaciętej rywalizacji zespół Enei skutecznie zrewanżował się za porażkę poniesioną kilka dni wcześniej na boisku dzisiejszego rywala. Do zakończenia rozgrywek wojewódzkich pozostały jeszcze 2 spotkania, które zadecydują o zajętym miejscu.

P. Bartkowiak 17 /1×3/, P. Buława 13, J. Zaborowski 12 /1×3/,           S. Buczkowski 11, J. Kruszyński 6, R. Pawlicki 5, M. Roszczka 2, F. Kowalewski 2.