Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

Enea Basket Junior Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 105:47
/30:20, 29:5, 22:13, 24:9/
Ostatni mecz koszykarzy U19 Basketu Junior w rozgrywkach wojewódzkich przyniósł kolejne zwycięstwo i w ten sposób ten etap rozgrywek kończymy bez porażki. Zdobycz punktowa zawodników Basketu wskazuje, ze poważnie potraktowali to spotkanie, może choć częściowo chcąc się zrehabilitować za dotkliwą porażkę w rozgrywkach II ligowych. Szczególnie kwarta 2 i 4 wykazała wyższość gospodarzy, chociaż dwie pozostałe zakończyły się również wysokimi zwycięstwami zawodników poznańskich. Teraz nastąpi krótki rozbrat z koszykówką, ale nie potrwa długo, gdyż w rywalizacji wyczynowej nie ma na to miejsca. Wkrótce rozgrywki strefowe oraz kontynuacja rozgrywek II ligowych, które zostana wznowione po Nowym Roku, a to wymaga zachowania stabilnej formy.
Punkty dla Basketu zdobyli:
I. Maćkowiak 19, 1×3, 7zb., W. Szymański 18, 2×3, O. Bednarek 16, 9 zb., Sz. Sobiech 11, 14 zb., M. Jakubiak 10, P. Matera 10, 5 zb.,
J. Jakubiak 9, 1×3, 8 zb., Ł. Grodzki 4, 6 zb., I. Lewandowski 4, A. Szajek 4.

Enea Basket Junior Poznań – BMSlam Stal Ostrów 115:47
/26:12, 25:10, 30:17, 34:2/
Mocnym akordem zakończyli juniorzy Basketu ostatni w tym roku mecz w ramach rozgrywek wojewódzkich U17. Bardzo wysoko pokonali zespół Stali Ostrów 115:47, a wyrównana walka trwała tylko przez pierwszą część pierwszej kwarty. W miarę upływu czasu, w kolejnych kwartach, systematycznie rosła przewaga naszego zespołu. W ostatniej kwarcie meczu, gdy losy spotkania były przesądzone, zawodnicy gości już zrezygnowali z walki, co przesądziło o bardzo wysokim zwycięstwie drużyny Basketu. Tym samym nasz zespół pozostaje bez porażki i dobry to prognostyk przed kolejnymi spotkaniami, ale już w roku 2021.
J. Andrzejewski 25, 2×3, O. Szczepański 24,1×3, 10 zb., M. Puchalski 15, 3×3, 5zb., J. Dłużewski 12, 1×3, I. Masztalerz 12, I.

Urban 5, 1×3, K. Długiewicz 3, K. Kaczyński 3, 1×3, P. Szczęsny 2.