Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

Enea Basket Junior Poznań – MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań 101:53

/30:16, 27:16, 26:10, 18:11/

Już w pierwszym spotkaniu miedzy tymi rywalami, którego gospodarzem była drużyna Pyry, wyższość naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Dzisiejszy mecz potwierdził przewagę zespołu Enei Basketu, która pokonała swoich rówieśników zza miedzy ze sporą przewagą. Swoją wyższość w postaci zdobyczy punktowych nasza drużyna zaznaczyła od początku meczu, a kolejne kwarty tylko powiększały tą róznicę punktową na korzyść Basketu. Przebieg meczu raczej jednostronny, jak wynika z notowań w poszczególnych kwartach. Ostatecznie spotkanie przyniosło Basketowi kolejne zwycięstwo i na razie jest to jedyny zespół bez porażki w rozgrywkach wojewódzkich U17.

Punkty dla Basketu zdobyli:

I. Urban 18, P. Mieloch 14, J. Andrzejewski 13, 1×3, K. Długiewicz 10, 2×3, O. Szczepański 10, 7zb., P. Kruszyński 8, K. Kaczyński 7, 1×3, I. Mastalerz 7, 1×3, M. Puchalski 6, 2×3, A. Najder 4, 1×3, D. Grodzki 2, K. Sobczyński 2.