Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

Artbud Basket Junior Poznań – RKKS Rawia Rawicz 103:35

/28:5, 22:8, 18:8, 35:14/

W pierwszym spotkaniu drużyn U13 zespół Artbud Basket Junior Poznań prowadzony przez trenerów Daniela Cejbę i Mateusza Rója pokonał zdecydowanie swoich rówieśników z Rawicza, a przewaga gospodarzy zarysowała się od początku meczu. Kolejne kwarty zwiększały prowadzenie naszej drużyny, by ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Basketu. Na rewanż nie musieliśmy długo czekać, bowiem zaraz po tym spotkaniu odbyło się następne, w którym udział wzięły II drużyny tych samych rywali, występujące w zmienionych, choć nie całkowicie, składach.

Punkty dla Basketu zdobyli:

Flieger 16, B. Janowicz 14, W. Plewiński 14, M. Kordus 12, A. Kruszyński 11,

Pyszczorski 10, M. Łączka 8, M. Staszak 6, G. Skrabucha 6,

Gruchot-Ciepierski 2, J. Koper 2, I. Stefaniak 2.

Artbud Basket Junior II Poznań – RKKS Rawia II Rawicz 52:67

/24:17, 7:15, 7:19, 14:16/

Jak wspomniano wyżej rewanż nastąpił błyskawicznie. Tym razem to drużyna gości wykazała swoją wyższość nad nami i po meczu raczej wyrównanym zwyciężyła 67:52. Początek meczu mógł zapowiadać podobny scenariusz jak w meczu wcześniejszym, ale 2 i 3 kwarta zmieniła obraz gry na korzyść drużyny z Rawicza, a po wyrównanej 4 kwarcie zwycięstwo gości stało się faktem. W ten sposób podzielono sprawiedliwie zwycięstwa, a co bardzo ważne, znacznie zmniejszono gorycz porażki każdej z drużyn.