Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

Enea Basket Junior Poznań – BC Obra Kościan 88:49

/26:13, 22:14, 26:7, 14:15/

Pasmo zwycięstw drużyny U17 Enei Basket Junior trwa. W kolejnym meczu drużyn w tej kategorii wiekowej, w którym przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna BC Obra Kościan, wygrali w sposób przekonujący 88:49. Przewaga gospodarzy zarysowała się od początku meczu, a różnica punktowa rosła systematycznie wraz z upływem meczu. Przewaga 21 punktów po pierwszej połowie meczu zapowiadała zwycięstwo poznańskiej drużyny. Trzecia kwarta, wygrana w najwyższym stosunku, właściwie gwarantowała zwycięstwo niepokonanej w dotychczasowych rozgrywkach drużyny Enei Basket. Minimalnie przegrana 4 kwarta nie zmieniła losów meczu, który zakończył się z przewagą 39 punktów na korzyść poznaniaków. Mimo dość znacznej porażki, goście również zasługują na pochwałę za ambitną postawę i wolę walki do końca meczu.

Punkty dla Enei Basketu zdobyli:

J. Nowicki 13, 1×3, K. Długiewicz 11, 3×3, I. Mastalerz 10, 2×3, P. Mieloch 8, 1×3,

K. Kaczyński 8, 1×3, O. Szczepański 8, 6 zb., I. Urban 6, 5 zb.,

J. Andrzejewski 6, 7 zb., M. Puchalski 6, 6 zb., D. Grodzki 5, 1×3, K. Sobczyński 2,