Klub Sportowy Basket Poznań
Oficjalna strona klubu

2LM  Enea Astoria Bydgoszcz – Enea Basket Poznań 66:91

/21:18, 16:23, 11:30, 18:20/

Nie tylko koniec tygodnia był udany, ale również dobrze zaczął się początek nowego. Trzy mecze i 3 zwycięstwa. O pierwszoligowym już pisaliśmy, teraz kilka słów kolejno o meczu 2LM i U19. Jak wiadomo w rozgrywkach 2 LM uczestniczy druga drużyna Enei Basket Poznań, której skład oparty jest głównie na juniorach. Podobnie jak w Astorii, która była naszym poniedziałkowym rywalem. Na tym podobieństwo się nie kończyło, ponieważ obydwie drużyny mają w nazwie również tego samego sponsora tytularnego. To oczywiście nie ma i nie może mieć nic wspólnego w „rodzinnej” rywalizacji, a może wręcz przeciwnie, każdy chce udowodnić, że wybór przez sponsora był słuszny. W dotychczasowych meczach drużyny odniosły po jednym zwycięstwie i spotkanie zapowiadało się jako zacięte i wyrównane z minimalną przewagą Astorii jako gospodarza meczu. Rzeczywiście pierwsze minuty spotkania są wyrównane, później przewagę uzyskuje Astoria 12:5. W kolejnych 2 minutach to drużyna poznańska prezentuje lepszą skuteczność i doprowadza do wyniku 12:10. Do końca kwarty przeplatają się lepsze i gorsze fragmenty gry obydwóch zespołów, by zakończyć pierwszą kwartę rezultatem 21:18. Drugą kwartę to drużyna Enei poznańskiej zaczyna lepiej i po 70 sekundach doprowadza do remisu – 23:23. Gra jest wyrównana, a warte odnotowania jest wyjście po raz pierwszy w 6’27’’ na prowadzenie drużyny gości po celnym rzucie za 2 punkty W. Paczkowskiego. Tylko na moment, ponieważ w tej kwarcie prowadzenie będzie się zmieniało jeszcze 2 krotnie. Gdy za trzecim razem wychodzimy na prowadzenie 38:37 /1’13’’/, okaże się, że tego prowadzenia już nie oddamy. Prowadzenie jednopunktowe powiększamy na koniec kwarty do 4 punktów – 41:37 /zespół poznański na pierwszym miejscu/. Trzecia kwarta, teraz już wiemy, że decydująca. Uzyskujemy wyraźną przewagę, która urasta do 10 punktów po 3,5 minutach gry, a następnie do 20 po kolejnych 4,5 minutach. Kwarta kończy się już z wyraźnym naszym prowadzeniem 71:48 i to jest już koniec emocji. W ostatnim fragmencie meczu drużyny występują w rezerwowych składach. Wprawdzie zespół Astorii najpierw odrabia nieco strat, ale później wszystko wraca do stanu poprzedniego. Końcowy gwizdek sędziów oznacza nasze imponujące zwycięstwo 91:66.

Punkty dla Enei zdobyli:

W. Paczkowski dd 21, 15 zb., R. Szpakowski 17, 8 as., I. Baganc 10, 1×3, 5 zb., A. Najder 10, K. Długiewicz 7, 1×3, A. Tomicki 6, 1×3, Sz. Buczkowski 5,

J. Kluj 5, 6 zb., M. Ekici 3, J. Kołodziński 3, 5 zb., I. Krajewski 2, 5 zb., M. Tomaszewski 2.

– dla Astorii najwięcej punktów zdobyli:

N. Kolasiński 25, 3×3, R. Weselski 21, 4×3, O. Bednarek 6, 8 zb.

U19 Basket Team Suchy Las – Enea Basket Poznań 54:102

/17:30, 13:23, 8:22, 16:27/

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich U19 odniosła ekipa trenera Czarka Kurzawskiego. Bogactwo składu pozwala trenerowi Kurzawskiemu na znaczne rotowanie składem zespołu. Ma to istotne znaczenie, ponieważ zespół ten jak wiemy, uczestniczy również w rozgrywkach 2LM, a przecież są jeszcze w nim zawodnicy, którzy będą brać udział w zmaganiach drużyny U17. Początek meczu jak i cały przebieg nie zwiastowały szczególnych emocji, bowiem przewaga zespołu z Poznania była widoczna. Gospodarze oczywiście się nie poddali i stawiali opór na tyle, na ile było ich stać, ale konfrontacja wypadła zdecydowanie na korzyść gości.

A. Najder 14, Sz. Buczkowski 14, M. Roszczka 12, J. Kołodziński 12, I. Krajewski 12, R. Szpakowski 11,  J. Kluj 10, A. Tomicki 9, Sz. Kawiak 4, O. Nowak 4.